Konečné ceny vrátane povinných príplatkov
Meniny má

vlajka TURECKO


Prehľad dovoleniek v Turecku nájdete tu.


  Turecko je euroázijská krajina, ktorá sa rozprestiera v Malej Ázii a na časti Balkánskeho polostrova. Prevažná časť krajiny patrí k Ázii. Turecko obmývajú štyri moria a susedí s viacerými krajinami. Príjemné pláže sú na pobreží Egejského mora a na tureckej riviére pri Stredozemnom mori.

  Do krajiny, v ktorej sa nenapodobiteľne spája európska kultúra s orientom, každoročne smeruje na dovolenku čoraz väčší počet turistov z celého sveta. Turecko láka nádhernými plážami pozdĺž viac ako 8000 km dlhého pobrežia s pestrými citrusovými a bavlníkovými plantážami, ktoré obmýva tyrkysové i krištáľovo čisté more. Turecká pohostinnosť aj kuchyňa sú povestné, budete mať skôr problém vybrať si z bohatej ponuky hotelov, reštaurácií a barov.

  Ešte pred dvadsiatimi piatimi rokmi bolo Turecko v očiach Európana iba jednou z mnohých ázijských krajín. Avšak v poslednom období Turci dokázali zázraky – rozvoj ekonomiky výrazne napomohol budovaniu miest, letovísk, letísk, diaľnic či mostov. Dnes môžeme povedať, že tu existujú dve podoby jednej krajiny. Jedna na pobreží, s modernými luxusnými hotelmi a tá druhá vo vnútrozemí, kde život stále plynie podľa starého vzoru. Na pobreží vás čakajú výnimočné hotely postavené podľa najnovších trendov, hotely s nádherne dekorovanými izbami, bazény neobyčajných tvarov veľkosťou pripomínajúce menšie jazero, vodné parky so všetkými možnými atrakciami, aké si vedia predstaviť deti aj dospelí.

  Jedlo v Turecku je veľmi zdravé a chutné, založené na čerstvej zelenine, rybách a ak nebudete požadovať bravčovinu, nájdete tu všetko ostatné.

  Prevažná väčšina prázdninových rezortov ponúka all inclusive alebo ultra all inclusive služby; areál je často obrovský, s viacerými reštauráciami, barmi a zónami pre rôzne druhy zábavy. Vybrať si môžete z bohatej ponuky výletov a k povinnostiam dovolenkára určite patrí aj návšteva bazáru. Dobre si obhliadnite vystavený pestrofarebný tovar a jednajte o cene. Ak nezjednávate, predávajúci vás nebude rešpektovať. Aspoň to skúste! Uvidíte, že nakoniec vo vás zvíťazí pocit spokojnosti a úspechu. Dovolenka v Turecku, to je dovolenka pre rodiny, pre dvojice, to je dovolenka pre všetkých.


< Späť na prehľad
Last minute zájazdyLast minute zájazdy
Letecké zájazdyLetecké zájazdy
Garancia najnižšej cenyGarancia najnižšej ceny
 -